16 grudnia 2015 r. w Sali Widowiskowej Cieszyńskiego Ośrodka Kultury, odbył się XII Konkurs Gwary  - "PO CIESZYŃSKU, PO OBU STRONACH OLZY".  Celem konkursu było kultywowanie tradycji i kultury ludowej  Ziemi Cieszyńskiej, zachęcanie do mówienia językiem ojców i praojców, prezentowanie autentycznych strojów, przypomnienie obrzędów i zwyczajów ludowych. Szkołę Podstawową nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi reprezentowały następujące osoby: Paulina Martynek (I d), Kacper Moździara (I d), Nataniel Kornaś (I d) Laura Soboszek (I d), Amelia Budzińska- Lipka( IV a ) oraz Martyna Panak (IV a). Uczniów przygotowali nauczyciele: mgr Beata Wlach, mgr Anna Żukrowska, mgr Aleksandra Melcher - Maślińska i mgr Iwona Wałach. Uczniowie zaprezentowali swój talent recytatorsko - aktorski i wykazali się ogromnym zaangażowaniem.GRATULACJE :)