W dniach od 1 do 31 stycznia 2015r. w naszej szkole odbyła się akcja „Kredki dla Afryki”. Akcja miała na celu zbiórkę kredek, ołówków, pisaków i innych przyborów szkolnych, które są cenną pomocą do tego by dzieci mogły uczyć się i rozwijać swoje zainteresowania.
Akcja została zorganizowana pod kierunkiem pani Anny Szczerby w ramach zajęć z koła wiedzy biblijnej. W akcję włączyli się uczniowie naszej szkoły, ich rodzice i nauczyciele.  Zebrane przybory wyślemy do kameruńskiego Kengang, do szkoły, którą w ramach projektu „Młodzi Dla Kamerunu” wybudowano w latach 2012-2013 oraz do Republiki Środowej Afryki, gdzie bracia franciszkanie dobrze je rozdysponują pomiędzy placówki tam działające.

W dostarczeniu przyborów do Afryki pomogą nam Żołnierze, którzy zaoferowali wojskowy transport lotniczy . Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zebraliśmy:
Kredki – 995 szt
Mazaki – 393 szt

Kartki samoprzylepne – 200 szt
Plastelina – 86 szt
Długopisy -84 szt
Ołówki – 82 szt
Zeszyty – 66 szt
Temperówki – 20 szt
Wkłady do długopisów – 20 szt
Farby – 18 szt
Gumki – 10 szt
Linijki – 9 szt
Kleje – 5 szt
Nożyczki – 4 szt
Piłki – 3 szt
Piórniki – 2 szt
Bloki - 1 szt
Teczki - 1 szt
Taśma samoprzylepna – 1 szt
Patyczki do liczenia – 1 opakowanie
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje, za okazane serce i wsparcie względem afrykańskich dzieci.

linki: http://www.mlodzidlakamerunu.pl/

Anna Szczerba