Nasze lapbooki!

Uczniowie klas IV-VI, podczas lekcji języka polskiego, wykonywali książeczki tematyczne poświęcone lekturom. Efekty swojej kilkudniowej pracy zaprezentowali rodzicom. Specjalnie dla nich powstała wystawa wyeksponowana (12.01.2017r.) na półpiętrach szkoły.

Wśród lapbooków znalazły się istne perełki poświęcone Akademii pana Kleksa Jana Brzechwy (zrobione przez czwartoklasistów) powieści Henryka Sienkiewicza W pustyni i w puszczy (stworzone przez uczniów klasy piątej) oraz Szatanowi z siódmej klasy Kornela Makuszyńskiego, którego omawiali szóstoklasiści.

Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wierzymy, że lapbooki staną się sposobem na lekturę i wszyscy uczniowie naszej szkoły z większą ochotą będą wypożyczać książki!

Zespół ds. Promocji Szkoły