2 kwietnia 2015 r. kolor niebieski dominował w ponad 90 krajach, w tym także w Polsce. Tego dnia budynki na całym świecie zmieniły swoją barwę na niebieską, solidaryzując się w ten sposób z osobami z autyzmem, w ramach globalnej akcji „Na niebiesko dla autyzmu”.

Fundacja „SYNAPSIS” wraz z rodzicami dzieci z autyzmem zainicjowała tą akcję po raz pierwszy w Polsce w 2011 roku, co roku coraz więcej miast dołącza do akcji. W tym roku na niebiesko zaświeciły m.in. Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Rolniczy oraz budynki Centrum Autyzmu w Krakowie, TAURON Arena Kraków, Stadion Wrocław, Pałac Kultury i Nauki, Pałac Prezydencki, Sejm RP, Biuro Rzecznika Praw Dziecka, Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich i wiele innych.

Kolor niebieski był motywem przewodnim zajęć prowadzonych we wszystkich ośrodkach Fundacji SYNAPSIS. Również nasza szkoła włączyła się aktywnie w akcję „Zaświeć na niebiesko dla autyzmu” w dniach 13 do 17 kwietnia 2015 roku. W ubiorze uczniów jak i nauczycieli dominował kolor niebieski, korytarze zapełniły się niezwykłymi plakatami, wykonanymi przez uczniów klas I-III. Samorząd Uczniowski przygotował prezentację multimedialną oraz apel szkolny poświęcony tematyce autyzmu. Uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, dzieci przygotowały audycję przybliżającą wiedzę na temat autyzmu. Wkładem każdego ucznia w akcję był niebieski balonik. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci powstały okazałe girlandy, zdobiące korytarze.