11 listopada 2015 r. uczniowie klasy VI b Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie wzięli udział w uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedstawicielom naszej społeczności szkolnej towarzyszyli m.in. p. Dyrektor – Renata Chamera-Wójcik oraz p. Paweł Łodej. Naszych uczniów wyróżniały wykonane w szkole kotyliony. Manifestacja patriotyczna rozpoczęła się o na Placu Wolności przy pomniku Niepodległości. Po przywitaniu zebranych odśpiewano hymn państwowy i złożono kwiaty pod pomnikiem. Następnie przemaszerowano w asyście orkiestry na Rynek, gdzie zebrani wysłuchali okolicznościowego przemówienia Burmistrza Miasta Cieszyna. Tu również złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą powołanie Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego. Następnie przemaszerowano w asyście orkiestry pod pomnik Legionistów, złożono kwiaty i odśpiewano ,,Rotę”. W czasie uroczystości można było zobaczyć występ mażoretek.