W Dniu Edukacji Narodowej, w naszej szkole, obchodziliśmy Uroczystość Pasowania na Ucznia.  Przybyło wielu gości – rodzice, babcie i dziadkowie. Najpierw dzieci przedstawiły program artystyczny. Następnie wszyscy zebrani przeżywali moment ślubowania i pasowania. Podczas pasowania przez Dyrekcję Szkoły – p. dyrektor Renatę Chamerę-Wójcik i p. wicedyrektora  Wojciecha Tomsię, uczniowie otrzymali tarcze szkolne.  Później wychowawcy złożyli swoim wychowankom  gratulacje. Najwięcej radości przysporzyły dzieciom rogi obfitości ufundowane przez Radę Rodziców. Po uroczystości  zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia klas. Następnie uczniowie, wraz z wychowawcami  oraz rodzicami udali się do swoich sal. Tam otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Uroczyste obchody zakończył słodki poczęstunek, na który dzieci nie mogły się doczekać. Serdecznie gratulujemy pierwszakom zdania egzaminu na ucznia naszej szkoły.