Choć istnieje od  początku świata, ciągle pozostaje niezdefiniowana i nieodgadniona… Miłość… To właśnie o niej – słowami najpiękniejszych polskich wierszy – mówili  nasi uczniowie podczas zorganizowanego w szkole „Wieczorku poetyckiego”.
Odbył się on 3 lutego 2016 roku w ramach realizacji programu Euronet 50/50 polegającego na oszczędzaniu energii. Utwory poetyckie oraz interpretacje muzyczne zabrzmiały więc w zamienionej na kawiarenkę, oświetlonej blaskiem latarenek sali. W przedsięwzięciu wzięli udział szóstoklasiści: Konrad Bocek, Maksymilian Budziński-Lipka, Hanna Stoszek, Iga Szczepańska, Błażej Sztefka oraz Justyna Wawrzacz, Mateusz Próchniewicz i Samuel Wilczek z klasy VIa, a także Zofia Furmaniuk i Karolina Słoneczny z klasy VIb. Do ich grona dołączyła Weronika Tokarczyk z Krzysztofem Szlachtą - oboje z klasy Vc. Dzieci zostały przygotowane przez Aleksandrę Melcher-Maślińską oraz Romana Sudlitza. Nad całością czuwała zaś koordynator programu – Karina Pasterny.