SPRAWOZDANIE Z CYKLU SPOTKAŃ INTEGRUJĄCYCH ŚRODOWISKO LOKALNE –DZIECI PRZEDSZKOLNYCH Z UCZNIAMI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W CIESZYNIE

25 i 26 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi odbyły się spotkania integrujące dzieci szkolne z przedszkolakami.

Odwiedziły nas dzieci przedszkolne oraz ich opiekunowie z przedszkola nr 9, nr 19, nr 20 oraz przedszkola „Jaś i Małgosia”.

Spotkania przygotowywali następujący nauczyciele wraz ze swoimi klasami:

Klasa II a - p. Katarzyna Małysa i p. Beata Tokarzewska

Klasa II b - p. Barbara Bejma i p. Teresa Szefka

Klasa II c - p. Monika Gomela

Klasa II d - p. Joanna Prochaska - Pellar

Klasa III a - p. Beata Wlach i p. Iwona Wałach

Klasa III b -  p. Renata Florkiewicz

Klasa IV b - p. Aleksandra Staszczyk-Holeksa

Klasa V a - p. Anna Szczerba

Klasa V a oraz mgr Agnieszka Bagińska podczas wszystkich spotkań pełniła rolę gospodarza szkoły. Uczniowie byli przewodnikami i opiekunami dla przedszkolaków w czasie ich pobytu w szkole.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, ruchowych, muzycznych oraz w małych formach teatralnych.

Wszystkie założone cele opisane szczegółowo w scenariuszu zostałyzrealizowane. Spotkania przebiegały w miłej i spokojnej atmosferze. Przedszkolaki oraz ich opiekunowie zostali obdarowani drobnymi prezentami oraz naklejkami z logo szkoły. Dzieci zabrały ze sobą do przedszkola wytwory swojej pracy na zajęciach.