Festiwal w pigułce

Jolanta Dygoś – dyrektor Przeglądu Filmowego „Kino na Granicy” - spotkała się we wtorek – 30 września z uczniami naszej szkoły w ramach realizacji innowacji pedagogicznej prowadzonej przez p. A. Melcher-Maślińską.  Miniwykład nosił tytuł „Jak przygotować festiwal filmowy?”

Zanim dzieci dowiedziały się, co jest potrzebne podczas organizacji przeglądu filmowego, uświadomiły sobie, że „Kino na Granicy” powstało dzięki pasji, a także chęci integrowania ludzi mieszkających po obu stronach Olzy.

Bardzo wielkie wrażenie wywarła na uczestnikach spotkania informacja na przykład o tym, że w Cieszynie odbywały się pierwsze i jedyne na świecie projekcje transgraniczne. Byli także zdziwieni faktem, iż wśród zaproszonych, festiwalowych gości znaleźli się m.in. Wisława Szymborska czy Robert Makłowicz.

Pogadanka uświadomiła uczniom, jak ważne w życiu jest rozwijanie swoich talentów, a także zainspirowała do filmowych poszukiwań…

A.M.M.