W ramach akcji zorganizowanej przez Włodzimierza Habartę, założyciela Chrześcijańskiej Akademii Sportu, zostały rozegrane mecze koszykówki ulicznej w dniu 28.09.2104r. Na boisku przy Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie rozegrano eliminacje.
Rywalizowało ze sobą 21 zespołów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt i chłopców z całego Cieszyna. Półfinałowe i finałowe mecze zostały rozegrane na Rynku w Cieszynie. Po zakończonej rywalizacji i wręczeniu nagród odbył się koncert zespołu Anti Babilon System prezentujący muzykę reggae z chrześcijańskim przesłaniem.
Akcja miała na celu pokazanie młodym ludziom możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu w duchu zasad fair play oraz zapoznanie z młodzieżową muzyką rap i reggae, nie z agresywnym i wulgarnym przesłaniem, ale wartościowym, pozytywnym przekazem. Cała akcja była wpleciona w program Tygodnia z Ewangelią miała za zadanie przekonać młodych ludzi, że chrześcijanin żyje z pasją, robi to co kocha, jest zaangażowany, cieszy się życiem i pomaga innym. Jednym słowem, że chrześcijanin to nie lamus! Wszyscy zawodnicy chórem stwierdzili, że akcja bardzo im się podobała i że za rok również wezmą w niej udział.

Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:
Chłopcy:
Miejsce 1 Nazwa drużyny: LA Bulls - Trela Dawid - Skocz Kamil
Miejsce 3 Nazwa drużyny: Miami Lakers - Jurczyk Daniel - Macura Borys - Sikora Mateusz
Miejsce 4 Nazwa drużyny: KS Robaczki - Lachendro Dominik - Gaszek Łukasz - Chlebek Dariusz
Miejsce 5 Nazwa drużyny: Chicago Bulls - Trela Tomasz - Lizak Kamil - Rutkowski Patryk
Miejsce 6 Nazwa drużyny: FC Lamusy
- Jarosz Kacper - Kajstura Aleksander - Hankus Marek
Miejsce 7 Nazwa drużyny: Cieszyniacy - Kucar Mikołaj - Czudej Krystian - Drapa Kewin
Miejsce 8 Nazwa drużyny: LKS Chrześcijanie - Ostaszewski Piotr - Uznański Seweryn - Grabowski Kamil
Dziewczęta :
Miejsce 1 Nazwa drużyny: Smerfetki - Walica Emilia - Koper Justyna - Lizak Oliwia