WAŻNE DATY

WAŻNE INFORMACJE

W dniu 27 lutego 2015 r. uczniowie klas I-II wzięli udział w spektaklu profilaktycznym pt. "Poskromienie nieznośnego smoka", a uczniowie klas IV-V w spektaklu profilaktycznym pt. "Pętla zdarzeń".  Przedstawienia przygotował Teatr Inspiracji z Krakowa.

W dniu 26 lutego 2015 r. uczniowie klas I-VI wzięli udział w prelekcji pt. "Bezpieczniki Taurona".

W dniu 23 lutego 2015 r. p. wicedyrektor Wojciech Tomsia prezentował osiągnięcia naszej szkoły związane z realizacją projektu w ramach Funduszu Wyszehradzkiego - działania w ramach programu "Życie bez granic" - podczas konferencji nt. dofinansowania Małych i Standardowych projektów w ramach Funduszu Wyszehradzkiego.

W dniu 29 stycznia 2015 r. w naszej szkole została przeprowadzona akcja czytelnicza pod hasłem "Pociąg do biblioteki".

Dobiegł końca konkurs logopedyczny pt. "Łamisłówka". Zachęcamy do zapoznania się z propozycją na ferie zimowe.

W dniu 30 stycznia 2015 r. przedstawiciel Straży Miejskiej - p. Arkadiusz Żerdik - zapoznał uczniów klas I-VI z problematyką i zasadami bezpiecznych ferii zimowych.

Uczniowie klas integracyjnych I - IV świetnie się bawili w czasie "Balu Aniołów", który zorganizowany został przez cieszyńskie Soroptymistki. Impreza odbyła się w czwartek 22 stycznia 2015 r. w Domu Narodowym w Cieszynie.

W dniu 19 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość środowiskowa z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

W dniu 14 stycznia 2014 r. Zespół ds Energii zaprezentował społeczności szkolnej spektakl pt. "W blaskach Bożego Narodzenia".

W dniu 13 stycznia 2015 r. odbył się bal karnawałowy uczniów klas I-III.

W dniu 19 grudnia 2014 r. uczniowie klasy II d zaprezentowali społeczności szkolnej jasełka bożonarodzeniowe.

W dniach 8-12 grudnia 2014 r. cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji "Paczka świąteczna dla każdego dziecka"
.

W dniu 10 grudnia 2014 r. obchodziliśmy Dzień Praw Człowieka.

W dniu 6 grudnia 2014 r. obchodziliśmy mikołajki.

W dniu 4 grudnia 2014 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozdanie nagród z XII Konkursu Wiedzy Ekologicznej pt. Człowiek i... magnez, organizowanego przez Powiatowy Zarząd Ligi Ochrony Przyrody w Cieszynie. Konkurs był skierowany dla uczniów wszystkich typów szkół (od szkoły podstawowej do ponadgimnazjalnej). Spośród ośmiuset nadesłanych prac pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie szkół podstawowych. Uroczystość uświetnił występ zespołu tanecznego pani mgr Renaty Florkiewicz. Uczennice z klasy szóstej - Paulina Handwerker oraz Alicja Jordan - przedstawiły  prezentację dotyczącą zagadnień konkursu.

W dniu 3 grudnia 2014 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

W dniach 25-26 listopada naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki. Uczestniczyły w zajęciach otwartych przygotowanych przez nauczycieli.

W dniach 25-26 listopada 2014 r. nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w II Śląskim Kongresie Oświaty w Katowicach.

Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada 2014 r.

24 listopada 2014 r. - rozpoczęła się akcja "Góra grosza".

W dniu 20 listopada 2014 r., w ramach innowacji pedagogicznej, zostało zorganizowane spotkanie z filmowcem - p. Markiem Haltofem.

W dniu 11 listopada 2014 r. delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach NARODOWEGO śWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.

W dniu 25 października 2014 r., w ramach
DNIA OTWARTEGO SZKOŁY, przedszkolaki, pod opieką rodziców, poznawały naszą szkołę oraz  uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli.

W październiku br. uczniowie naszej szkoły przygotowywali zdrowe sałatki, surówki, koktajle i kanapki w ramach promocji zdrowego żywienia.

W Dniu Edukacji Narodowej, jak co roku, w naszej szkole odbyła się UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA.

Nasza szkoła została wpisana przez Kuratorium Oświaty w Katowicach do wykazu szkół dopuszczonych do organizowania
praktyki kierowniczej w roku szkolnym 2014/2015 w ramach „Programu kursu kwalifikacyjnego dla oświatowej kadry kierowniczej z zakresu organizacji i zarządzania oświatą Ministerstwa Edukacji Narodowej z 1999 r. "

W dniu 8 października 2014 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy dydaktycznej pomiędzy Uniwersytetem Śląskim w Katowicach reprezentowanym przez Prorektora ds Kształcenia i Studentów dr hab. prof. Ryszarda Koziołek oraz Szkołą Podstawową nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie reprezentowaną przez Dyrektora mgr Renatę Chamerę-Wójcik.

W dniu 30 września 2014 r., w ramach innowacji pedagogicznej, odbył się miniwykład pt. "Jak przygotować festiwal filmowy?"

W dniu 24 września 2014 r. w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory na przewodniczącego SU.

W dniu 20 września 2014 r. uczniowie naszej szkoły zdobyli III miejsce w akcji "ŚMIECIÓWKA".

Ekodetektywi rozpoczęli swoją działalność.

Rozpoczął się rok szkolny 2014/2015. Szkoła oferuje szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych - rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów oraz dydaktyczno-wyrównawczych i specjalistycznych dla uczniów objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną.
Uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w wielu imprezach i uroczystościach oraz konkursach dydaktycznych, artystycznych i zawodach sportowych.

RELACJE I SPRAWOZDANIA

Nasza szkoła przystąpiła do programu pomocy bibliotekom. Księgarnia internetowa GANDALF premiuje zakupy punktami, które można przekazać na
rzecz naszej biblioteki szkolnej. Nie zwlekaj. Wejdź na www.gandalf.com.pl. Wesprzyj swoją bibliotekę już dziś. Zrób zakupy. Podaj w odpowiednim

polu ten kod: ZDASZ. Zapełnij regały nowymi książkami, przekazując swoje punkty bibliotece. Każda złotówka ma znaczenie!

WYNIKI KONKURSU