RELACJE I SPRAWOZDANIA>>>>>

WAŻNE INFORMACJE

24 kwietnia 2016 r. odbył się 8. Cieszyński Fortuna Bieg. Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie i nauczyciele wzięli udział w/w biegu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wytrwałości mimo niesprzyjającej aury.

18 kwietnia 2016 r. klasy piąte wzięły udział w  wystawie "W tym znaku zwyciężysz".

18 kwietnia 2016 r. klasy pierwsze i drugie wzięły udział w spektaklu profilaktycznym pt. "Kolczasta przyjaźń", a klasy czwarte w spektaklu "W krainie bajtów".

Kwiecień to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu.  W naszej szkole prowadzone są różnorodne działania
- warsztaty, pogadanki, gazetki tematyczne i prezentacje multimedialne -  które mają na celu zapoznanie uczniów z tematyką autyzmu. 7 kwietnia - społeczność szkolna wzięła udział w akcji "Zaświeć/ubierz się na niebiesko dla autyzmu" - dominował kolor niebieski. W ten sposób została wyrażona nasza solidarność z osobami z autyzmem.

6 kwietnia 2016 r. uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w koncercie edukacyjnym pt. "Trąbka".

21 marca 2016 r. w naszej szkole dominował kolor zielony - Przywitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę.

11 marca 2016 r. uczniowie klas szóstych uczestniczyli w Dniu Otwartym Gimnazjum nr 3 w Cieszynie.

10 marca 2016 r. uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w koncercie edukacyjnym pt. "Saksofon".

Dnia 9 marca 2016 w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyło się podsumowanie II Balu Aniołów przez Soroptimist International Klub w Cieszynie.
Na zakończenie spotkania odbył się występ muzyczny uczniów z oddziału integracyjnego SP 2.

10 lutego uczniowie klas I-III uczestniczyli w prelekcji na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Pogadankę prowadził przedstawiciel Straży Miejskiej w Cieszynie.

5 lutego 2016 r. odbyło się spotkanie integracyjne członków Regionalnego Koła Naukowego "Dl@jutra" z przyjaciółmi z Polskiej Szkoły Podstawowej w Karwinie.

3 lutego 2016 r. odbył się "Wieczorek poetycki".

27 stycznia 2016 r. uczniowie klas integracyjnych uczestniczyli w II Balu Aniołów  zorganizowanym przez Międzynarodową Organizację Soroptimist International Klub w Cieszynie.

21 stycznia 2016 r. odbyła się
zabawa karnawałowa uczniów klas I-III.
Balik prowadzili: p.Grzegorz  Stanienda i p. Marta Świątek - Stanienda z Fabryki Imprez Art Venture.

20 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość środowiskowa z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowana przez uczniów klasy II c pod kierunkiem p. Barbary Banaczkowskiej-Forystek i p. Romana Sudlitza. Uczniowie klas I-III przygotowali również uroczystości klasowe ze swoimi wychowawczyniami.

12 styczna 2016 r. odbyły się kolejne spotkania integracyjne z przedszkolakami.

5 stycznia 2016 r. odbył się Dzień Otwartych Drzwi naszej szkoły. - zaproszenie

21 grudnia 2015 r. uczestniczyliśmy w apelu świątecznym, podczas którego obejrzeliśmy bożonarodzeniowe jasełka przygotowane przez uczniów klasy III c pod kierunkiem p. Anny Szczerby i p. Moniki Gomela.

18 grudnia 2015 r. klasy piąte i szóste uczestniczyły w lekcji historii pt.
„Lotnicy – bohaterowie Śląska Cieszyńskiego”.

14 grudnia 2015 r. członkowie Zespołu d/s Energii wzięli udział w warsztatach dotyczących odnawialnychźródeł ener
gii.

9 grudnia 2015 r. odbyły się spotkania integracyjne z przedszkolakami.

7 grudnia 2015 r. obchodziliśmy w szkole mikołajki. Mikołaj, aniołki i diabełki przyniosły wszystkim wiele radości. Nie zabrakło również smakołyków dla każdego dziecka.

11 listopada 2015 r. społeczność naszej szkoły - reprezentowana przez
p. Dyrektor Renatą Chamerą-Wójcik oraz klasę VI b wraz z wychowawcą p. Pawłem Łodejem - wzięła udział w uroczystości obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

28 października 2015 r. klasy szóste uczestniczyły w wycieczce dydaktycznej do Planetarium Śląskiego w Chorzowie.

26 października 2015 r. uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w koncercie muzycznym pt. "Fortepian".

15 października 2015 r. odbył się 15. bieg po zdrowie.

14 października 2015 r., w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej, odbyła się uroczystość "Pasowania na ucznia".

24 września 2015 r. w naszej szkole odbyły się powszechne, tajne, równe i bezpośrednie wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

23 września 2015 r. uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w koncercie muzycznym pt. "Perkusja".

18 września 2015 r. społeczność szkolna - klasy szóste oraz LOP - wzięła udział w akcji "Sprzątanie Świata", a klasy czwarte w śpiewaniu pieśni regionalnych na cieszyńskim Rynku.

1 września 2015 r. uroczyście inaugurowaliśmy rok szkolny 2015/2016. Po akademii odbyły się spotkania z wychowawcami.